Boşanma Dava Dilekçesi (Şiddetli Geçimsizlik - Evlilik Birliği Bozulması)

Satın Al (25,00 TL)

Boşanmalar toplumumuzda genel olarak hoş karşılanmamakta bunun nedeni aile birliğinin toplumumuzun temel yapısı olması ve geleneklerimizde çok büyük bir yeri olmasıdır. Ancak toplumca üzüntü ile karşılanan bir durum olsa bile boşanma hayatın bir parçası olmuştur. Boşanma davaları etrafımızda çok sık duyduğumuz kimi zaman üzülüp kimi zaman da şu eş diğerini çok üzüyordu kadın veya erkek fark etmeksizin ikisi de artık huzura kavuşur dediğimiz durumlar olabilmektedir.

 Genel olarak boşanma davaları söz konusu olduğunda öncelikle yetkili mahkemeler “Aile Mahkemeleri”dir. Bu tarz davalar aile mahkemelerinde görülüp kararlar verilmektedir. Bu dilekçeye konu olan “Şiddetli geçimsizlik ve evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olması sebebiyle boşanma talebimin sunulmasıdır” Bu konu dünyanın birçok yerinde görüldüğü gibi ülkemizde de yaşanmaktadır. Burada eşler evlendikten sonra birbirlerini tanıdıkça uyumlu olmadıklarının farkına varmaktadır. Burada eşlerden biri genelde uyumsuz olan taraftadır. Hakaret, saygı ortamından uzak evliliklerin oluşturduğu dava konuları burada görülmekte ve kararlar bu minvalde alınmaktadır. Toplumumuzda yer alan genel kanılardan bir tanesi de şiddetin özellikle evliliklerde fiziki olarak düşünülmesidir. Oysa şiddet fiziki olarak değil sözlü tacizler veya hakaretlerde şiddete girmektedir. Şiddetten dolayı boşanma dediğimizde burada da fiziki olma ihtimali olurken ama (salak, aptal, geri zekalı, beyinsiz) tarzı söylemlerde şiddetten dolayı boşanma dava dilekçe konusu olur. Burada asıl mesele evlilik birliğinin temelinden sarsılması durumudur. Şiddetli geçimsizlik sonucu boşanma davaları da bu konu içinde değerlendirilmektedir. Boşanma davalarında şiddetli geçimsizlik ve evlilik birliğinden yoksunluk gibi durumlarda kullanılması gereken boşanma dava dilekçesi ekte yer almaktadır. Dava dilekçemizi satın al linkine tıklayarak

1.    Adınızı soyadınızı girin

2.    Mail

3.    Telefon numaranız

4.    Adresinizi yazın

5.    Direkt indir, Maile indir ve İndirme linki olarak talep ediyorum seçeneklerinden bir tanesini tıklayarak indirme sürecine geçiniz. Eğer dava dilekçeniz için avukat desteği istiyorsanız lütfen o şıkkı da işaretleyin hukuk ekibimizden ilgili arkadaş sizi 15 dakika içinde arayarak size destek olacaktır. Ardından sözleşmeyi kabul edip ödeme aşaması sonrası boşanma dava dilekçesi tarafınıza iletilecektir.

Satın Al (25,00 TL)
Şiddet ve evlilik birliği olmayan ailelerde boşanma dava dilekçesi. (Şiddet, Hakaret, Eşlerin Ayrı yaşaması, Sevgiden yoksunluk)
www.arikanavukatlik.com
Boşanma Dava Dilekçesi (Şiddetli Geçimsizlik - Evlilik Birliği Bozulması)/
4 5
Arıkan Hukuk Bürosu