Hisseli Termal Oda Satışı Mağdurları

Hisseli Termal Oda Satışı Mağdurları

Termal turizmi ülkemizde hem yerli hem de yabancı turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir. Öyle ki bu termal turizm işinde birçok firma kurularak ülkemizin çeşitli yerlerinde projeler yapmakta. Yoğun talebi karşılamak içinde yaptıkları projelerden hisseli tapu dediğimiz yılın belli bir dönemi sizin kullanabileceğiniz oda satışları ile kişiler mülk sahibi olmaktadır.

2500 Kişi Yerine 40 Bin Kişiye Satış

Termallerin mantığı bir oda satın alımı üzerine kuruludur. Bakıldığında size bir oda tahsis edilir ve bu odayı örnek olarak Ağustos 5 ile Ağustos 20 arası her yıl kullanabileceğiniz sözü ile sizden ödeme alınır. Bu ödeme sonrası sizlerde her yıl bu termal projesinden faydalanabilirsiniz. Makalemize konu olay ise Yalova ili sınırları içinde bir termal de gerçekleşti. Müşteriler öncelikle hediye kazandınız veya yarı fiyatına termal vb. cazip tekliflerle projeden satın alım yaptırılarak sonrasında tapularına kavuştu.

Tatile Gittiklerinde Dolandırıldıklarını Anladılar

Tapularını alan vatandaşlar gayet rahat bir şekilde tatilin yolunu tuttular. İlgili projeye gittiklerinde odalar dolu yerimiz yok cevabı aldılar. Bu cevap üzerine burası bizim yerimiz nasıl yerimiz olmaz tapu elimizde sözlerini söyleseler de kapıdan elleri boş şekilde döndüler. Sonra hukuki süreç başladı. Vatandaşlar hukuki sürece gittiklerinde normalde 2500 kişiye satılması gereken mülklerin tam 40 bin kişiye satıldığını gördüler. Alıcılar bir kez daha şok yaşarken sonrasında tapu iptal davası ve paralarına kavuşmak için ticari mahkemede açtıkları davalar peşi sıra devam etti. Ancak satın alma yaptıkları firmanın paravan şirket olduğu bilgisine ulaştılar. Sonrasında ise bu kez şirketler arasında bağ kurma işlemleri vb. birçok hukuk problemi ile karşı karşıya kaldılar.

“Okumadan Hiçbir Evrakı İmzalamayın”

Arıkan Hukuk Bürosu sahibi avukat Erkan Behçet Arıkan, geçmiş yıllarda bu tarz dolandırıcılık davalarında birçok mağdurla karşılaştığını ve sorunların çözümünde kendilerine yardımcı olduklarını belirtti. Arıkan asıl meselenin evrakları tam okumadan imzaların atılması ve kişilerin borcun altına girmesi olduğunu belirtti. Arıkan, maalesef Türkiye’de devre mülkler tamamlanmadan dolandırıldığını anlayanların sayısının çok olduğunu en zorunun da bu kişilerin bir çoğunun kredi ile bu malları aldıklarını ve ortada ne tapu ne mülk olmasına rağmen yıllarca bu borçları ödediklerini belirtti.

Çözüm noktasında da görüşlerini belirten Gayrimenkul üzerine birçok dosyaya bakan Erkan Behçet Arıkan ve ofisi, öncelikle neyi aldığımızı bilmeliyiz, sözleşmeyi okumalı gecenin bir saatinde kimse kimseye mal satmaz yüksek sesle alkışlar altında yapılan işlerde bir tuhaflık var diye bakıp oradan uzaklaşmalıdır insanlar. Ayrıca tapu alımlarında da bu işlerden anlayan birilerine sormak veya bir avukat yardımı ile sözleşmeleri yapmak ya da tapu alım satımı sırasında neyi aldığımız daha önce bura ile ilgili bir işlem var mı yok mu araştırmalarını yaptırmak zorundayız dedi.

Erkan Arıkan, ayrıca son yıllarda sosyal medyanın kullanımı ile eğer bir dolandırıcılık kuşkusu içinizde oluştu ise internette iyi bir araştırma yaparak ta alım yaptığınız yer hakkında fikir edinmeniz mümkündür dedi.

Termal tatili planı kuranların hepsini de üzmeden şunu da söylemekte fayda var. Türkiye’de gerçekten işini düzgün yapan birçok kurum ve kuruluş turizm şirketi bu alanda mevcuttur. İyi bir araştırma ile güvenilir yerlerden mülk sahibi olmak sizi ilerisi için sıkıntıya sokmayacaktır. Son günlerde ortaya çıkan termal haberlerine yer veren Hürriyet Gazetesi’nin haberini de ekteki linkten bulabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/termal-sok-binlerce-kisi-magdur-edildi-41365935

Hisseli Termal Oda Satışı Mağdurları
www.arikanavukatlik.com
Hisseli Termal Oda Satışı Mağdurları/
4 5
İmge Tercüme