Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı Hesapla

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı

Ölümlü trafik kazası ülkemizde maalesef alınan tüm önlemlere rağmen önüne geçilemeyen bir durumdur. Yılda binlerce insanımız bu yol ile vefat ederken devletin aldığı önlemler sayesinde kazalar biraz azalsa da halen ölüm oranı birçok Avrupa ülkesine bakarak bir hayli yüksektir. Trafik kazaları sonrası ortaya çıkan mağduriyetleri gidermek için de kişilerin tazminatları noktasında hukuk bürosu olarak çalışmalar yürütmekteyiz. Bu tazminatlardan biri de ölümlü trafik kazası tazminatıdır. Kaza sonrası eğer vefat durumu varsa geride kalanların manevi zorluklar dışında maddi sıkıntı çekmemesi için hızlı bir şekilde tazminat ödemesi yapılması gereklidir. Ancak ülkemizde maalesef bu durum son dönemdeki ekonomik sıkıntılar ve sigorta firmalarının insanları bekletme arzusu ayrıca bir sürü evrak prosedürü vb. birçok etkenden ötürü ölen kişinin yakınları ikinci kez mağduriyet yaşamaktadır. Bu noktada sigorta firmaları ile bireylerin uğraşması dosya takibi zorlaşırken bu işin uzman avukatlarca yapılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu noktada 10 yılı aşkın zaman diliminde hizmet veren büromuz kişileri haklarına kısa sürede ulaştırma noktasında çalışmalar yürütmektedir.

Ölümlü Kaza Ödemesini Sigorta Firmasından Kısa Sürede Almak

Ölümlü trafik kazası tazminatı noktasında sigorta firmalarının belli bir prosedürü vardır. Bizler Arıkan Hukuk olarak İstanbul ve tüm ülkemizde bu alanda tazminatları en hızlı sonuçlandıran ofis olmakla gurur duyuyoruz. Öncelikle ölümlü kaza olduktan sonra tazminat hakkı olan kişilerin vekâletleri ile dosya oluşturma sürecini başlatıyoruz. Hastane evraklarından, adli evraklara, otopsi vb. tüm kazazede için gerekli evraklar toparlanıyor. Firmamızın hızlı çözüm alması ise şu noktada ön plana çıkmaktadır. Tüm evraklar geldikten sonra vefat eden kişinin durumu netleşmiş oluyor.

 • Yolcu
 • Şoför
 • Kusurlu – kusursuz
 • Alkol
 • Tek taraflı kaza
 • İki yönlü kaza
 • Yoldan kaynaklı kaza

gibi kaza sonrası tazminat ödemesinde bize gerekli bilgileri toparladıktan sonra süreci hızlandırma çalışmalarına başlıyoruz. Örnek olarak eğer evrakları toparlama süresinde otopsi raporu eksik ise o konuda ofis olarak gerekli mercilerle görüşerek hızlandırma taleplerimizi iletiyoruz. Kaza sonrası eğer bilirkişi veya adli evraklarda eksiklik varsa tamamlanması için hukuk yolu ile tüm başvurular ve sonrasında takipleri ayrı ayrı yapılıyor. Tüm bu süreçleri maksimum kaza sonrası 15 gün içinde aştıktan sonra sigortadan hızlı ölüm tazminatını nasıl alırız sorusunun çalışması tarafımızca başlıyor. Öncelikle sigortadan ölümlü kaza tazminatı almak için evraklar tamamlandıktan sonra sigortanın ödeme tutarı için danıştığı veya aktüer yaptırdığı medikal firmalara gitmesine gerek kalmadan yada gitse de sonuç değişmeden ofis bünyesinde ölen kişinin yakınlarının alacakları tazminatlar ayrı ayrı kalem kalem hesaplanarak tarafımızca dosyaya sunuluyor. Bizim yaptığımız aktüer hesaplama birincisi sigorta firmasının insafına kalmadan hakkımızı tam olarak belirliyoruz. İkincisi alacağımız rakamı bildiğimizden onlardan gelen tekliflere bu yönde cevap veriyoruz. Bu sayede birçok ölümlü kazada aileler bu çalışmamıza istinaden kısa zamanda ve haklarını tam olarak almaktadırlar. Ölümlü kazalarda tazminat sürecini yaklaşık 45 günde sonuçlandırıp ailelere haklarını teslim ediyoruz.

Ölümlü Kazalarda Tahkim Süreci

Ofis olarak genelde tahkim sürecine çok gerek kalmadan sigorta üzerinden dosyalarımızı çözsekte bazı durumlarda Sigorta Tahkim komisyonuna başvurular yapmaktayız. Eğer sigorta üzerinde firma ile anlaşamadığımız durumlar var ise bunun çözümü noktasında aileyi çok bekletmeme adına ortalama 6 ay ile 10 ay arası tamamlanan tahkim aşamasına giderek oradaki dosya sorumlusu, hakem, aktüer uzman vb. tüm birimlere durumu anlatarak kısa zamanda mağdur yakınlarının ölüm tazminatını tamamlatmaya çalışıyoruz. Bu noktada ölüm tazminatı anlamında ülkemizde en hızlı çözüm sunan Arıkan Hukuk sizlerin yanında.

Ölümlü Kaza Tazminatını Dava Süreci İle Almak

Maalesef ülkemizde geciken adalet deyimi yerleşmeye başlamıştır. Bundan ötürü hukuk bürosu olarak insanları çok fazla hukukun ağır işleyişine sokmadan davaları sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Ancak bazı durumlarda sigorta firmaları veya tahkim kurullarından çıkan taraflı ve yanlı kararları mahkeme yolu ile çözmek gerekebiliyor. Son dönemde tahkim komisyonunun çok anlamsız kararlar verdiğine şahit olurken bu süreçlerde mağduru maddi olarak rahata kavuşturmak ve hakkının tam alınması noktasında dava yolu ile ilerlemekteyiz. Bu bakımdan dava sürecinde zamanı kısaltabilmek için gerekli tüm yollar denenerek davanı bir an önce sonuçlanması ve ailenin gelire kavuşmasını hedeflemekteyiz.

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatını Kimler Alabilir?

Ölümlü trafik kazası tazminatı noktasında ofis olarak çok yoğun çalışan ve hakkı olan kim varsa haklarını alarak teslim etmeye çalışan bir kurumuz. Bu bakımdan tazminat hakkı genel olarak kazalarda şu kişilerde olur.

 • Çocuk (öz, üvey, evlatlık, ölenden destek alan farklı konumdaki çocuk)
 • Anne
 • Baba
 • Nikahsız eş
 • İmam nikahlı eş
 • Destek olduğu 3 şahıslar
 • Destek olduğu 18 yaş üstü sakat kardeşler
 • 18 yaş altı destek verdiği kardeşler
 • 25 yaş altı okuyan ve destek olduğu kardeşler

gibi birçok kişi ölüm tazminatına hak sahibi olabilir. Burada asıl konu sağken ölen kişinin bir şekilde destek olduğu herkes maddi tazminat noktasında talepte bulunabilir. (Hala, dayı vb.)

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı Hesaplaması

Ölümlü trafik kazası anlamında hukuk büromuz Türkiye’de hesaplama hizmeti veren tek ofistir. Aktüer uzmanlarımız hak sahibi kişilerin haklarını tam anlamı ile almakta ve bu süreci hızlı bir şekilde tamamlamaktayız. Yıllara göre ölüm sonrası mağdur yakınlarının alacakları tazminatlar sigorta üzerinden şu şekildedir.

YIL Ölümlü Kaza Tazminat Ödemesi
2020 410.000 TL
2019 390.000 TL
2018 360.000 TL
2017 330.000 TL
2016 310.000 TL
2015 290.000 TL
2014 268.000 TL
2013 250.000 TL
2012 225.000 TL
2011 200.000 TL
2010 175.000 TL
2009 150.000 TL
2008 125.000 TL
2007 80.000 TL
2006 57.500 TL
2005 50.000 TL
2004 40.000 TL

Bu tazminatlar ölen kişinin yakınlarına ödenirken firma olarak sitemiz üzerinden aktüer hesaplama hizmeti alabilirsiniz. Ölüm tazminatında aktüer hesaplama hizmet almak için sitemizdeki ayrıntıları doldurarak aktüer uzmanlarımızdan talepte bulunabilirsiniz.

Ölümlü trafik kazalarında 2016 yılından alınan Yargıtay kararı ile sigorta firmaları ödeme yapmamaktadır. Ancak burada geride kalanların suçu olmadığı düşünüldüğünde ve yargıtayın bazı kararları bu yönde olduğundan ofisimize tanışmadan dosyanızı rafa kaldırmamakta fayda görmekteyiz. Ölümlü kazalarda insanların aklına takılan en önemli soru olan zaman aşımı süresi 15 yıldır. Geriye dönük 15 yıl boyunca tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Ölümlü trafik kaza tazminat hesaplaması veya kazaya ilişkin aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını sizlerle paylaşmaktayız.

Ölümlü trafik kazası tazminatı noktasında mağdur yakınlarına aküer hesaplama yaparak çok kısa zamanda tazminatlarını bu alanın uzman avukatları ile alıyoruz.
www.arikanavukatlik.com
Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı/
4 5
İmge Tercüme
Merhaba
Tahmini Cevap Süresi 8 Dakikadır