Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Avukatı

Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Avukatı

Ferdi kaza sigortası hakkında aklınıza gelebilecek tüm sorulara bu makalemizde cevap bulabileceksiniz. İlk olarak en yaygın soruların geldiği “kaza sonucu vefat tazminatı” süreci hakkında sizlere bilgi verdikten sonra “kaza sonucu kalıcı sakatlık tazminatı” ve son olarak ta ferdi kaza sigortası kapsamındaki “acil güvence teminatları” ile tüm poliçe dahilinde haklarınızı sizlere makalemizde detaylı şekilde anlatıyor olacağız. Makalemizde tüm poliçeleri ve bu poliçelerden kaynaklı tazminatları anlatırken bu tazminatların alımı sırasında hayat sigortası avukatının katkılarından da bahsedeceğiz.

Kaza Sonucu Vefat Tazminatı

Ferdi kaza poliçelerinde en önemli tazminat kalemi olarak karşımıza kaza sonucu vefat teminatı çıkmaktadır. Açıklamasını da şu şekilde yapabiliriz. Kazanın olduğu tarihten sonra kişinin vefatı kazaya bağlı ortaya çıkması durumunda ilgili sigortalı için ödenen tazminata kaza sonucu vefat teminatı diyoruz.

Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık Tazminatı

Sigortalının geçirdiği kaza sonrası kaza tarihinden itibaren 2 yıl içinde kalıcı sakatlığa uğraması durumunda ortaya çıkacak tazminata kaza sonucu kalıcı sakatlık teminatı denmektedir.

Banka Kredisi Aşamasında İmzalanan Ferdi Kaza Sigortaları

Bu ferdi kaza sigortaları yaralanma da ağır hastalık hallerinde kişinin kredi borçlarının kapatılması ve arta kalan bir bakiye olursa kişiye ödenmesini teminat altına alan poliçelerdir. Ancak vatandaşlarımız çoğunlukla Kredi bedellerinin ödenmesi kapsamında olduğunu düşünerek bu poliçeye başvurmamakta ve hak edilen teminat bedellerini almayı ihmal etmektedirler. Ferdi kaza sigortaları yalnızca banka kredisini kapatmakla kalmaz aynı zamanda içermiş olduğu teminatlarla ağır hastalık yaralanma veya ölüm hallerinde tazminat ödemesi yapmaktadır.

Acil Güvence Teminatı

Kalp krizinde trafik kazasına kadar kaza yada acil sağlık durumundaki doktor ücretleri, ilaç, hasta bakım, hastane, diğer tedavi masraflarının nakil ücretleri hariç poliçede belirtilen tutara kadar ödenmesini kapsar.

Yaşam Risklerinden Biri İle Karşılaşırsanız Avukatınızdan Destek İsteyin

Başınıza vefat, kalıcı sakatlık yada acil destek gibi sorunlardan her hangi birisi geldiğinde yapmanız gereken hemen Arıkan Hukuk Bürosu’na başvurmak olmalıdır. Olay ile alakalı evrakları arikanavukatlikburosu@gmail.com a mail olarak göndermeniz sonrası ekibimiz sizler için harekete geçerek destek olmaya başlayacaktır. Dilerseniz 0 543 656 00 61 nolu telefonu da arayarak da destek alabilirsiniz. Kısa zamanda hızlı çözüm için ferdi kaza sigortası tazminatınız için ekibimiz her daim yanınızda.

Ferdi Kaza Sigortasında Poliçeler ve Teminatları

Ferdi kaza sigortası içinde birçok poliçe barındırmaktadır. Tabi ki burada asıl olan vatandaşın talebi ve bu talebin poliçe teminatları içinde durumudur.

Uzun süreli yıllık azalan teminatlı hayat sigortası

Hayat sigortalarında yada ferdi kaza sigortalarında bir çok teminat türü ortaya çıkmıştır. Başınıza teminat oluştuktan sonra eğer bir durum gelir ise ilgili sigorta firmasına 5 gün içinde bildirim yaparak sürece başlayabilirsiniz. Ferdi kaza poliçesi yaptıracak kişiler kendi bilgilerinin sağlıksal ve sosyal güvenlik kurumu üzerinden ilgili sigorta firmasının ulaşmasına izin verir. Bu iznin ardından poliçe kurulmuş olur.

Ferdi Kaza Sigortasından Kimler Tazminat Alamaz

Ferdi kaza sigortası içinde bir çok poliçe ve durum barındırırken bazı sektör temsilcileri bu poliçelerden yararlanamazlar. Askerler, polisler, yerin altı yada su altı çalışanları (bunları örneklemek gerekirse maden sektörü veya su altında çalışan balık adamlar) yüksek elektrik akımı işi ile uğraşanlar, 15 metre yükseklik üzerinde çalışan kişiler, itfaiyeciler, ağır sanayi makinelerinde çalışanlar, benzin istasyon görevlileri, patlayıcı yada yanıcı madde ile uğraşanlar, değerli eşya yada para taşıyıcıları, gemi yada uçak mürettebatları, ralliciler yada motosiklet yarışçıları gibi tehlikeli sayılan meslekler ile uğraşan kişiler ferdi kaza kapsamında ismi ne olursa olsun bu poliçelerden tazminat almaları mümkün olmayacaktır.

Hangi Durumlarda Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Ödemez

Ferdi kaza sigortalarında vefat durumlarında tazminat ödemesi sigortaca vefat eden kişinin mirasçılarına ödenir. Ancak uçak pilotunun vefat ettiğini varsayın teminat kapsamı içinde yer almadığından tazminat ödemesi yapılmaz.

 • Havayolu ve deniz yolu mürettebatları
 • İntihar
 • Savaş
 • Aıds
 • Nükleer Saldırı
 • Biyolojik yada kimyasal maddeye maruz kalma gibi durumlar ferdi kaza poliçesi teminatları içinde yer almazlar. Bu durumdan zarar gören veya vefat edenler için tazminat ödemesi sigorta poliçesindeki koşullardan ötürü ödenmez.

Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık Sonrası Tazminat Durumu

Yaşanılan kazanın üzerinden en az 6 ay en çok 2 yıl geçtikten sonra kişide kazaya bağlı halen kalıcı sakatlık var ise bu durumda ferdi kaza sigortası üzerinden ödeme alabilirsiniz. Bu sigorta türünde kişi devlet hastanesi, üniversite hastanesinden birine yönlendirilerek kişinin vücudundaki kalıcı maluliyetin tespiti yaptırılır. Bu tespitin ardından kişi için medikal firma görüşü ve aktüerya yaptırılarak sigorta poliçesinden doğan kalıcı sakatlık tazminatı ödenir.

 • Zehirli gaz solumak
 • Yanık
 • Sinir hasarları
 • Böcek ve yılan sokması da kaza tanımı içinde yer alır. Buralardan da doğacak zararlar kişiye tazminat olarak ödenir.

Ancak hastalık, donma güneş çarpması, intihar, sarhoşluk, uyuşturucu ve zararlı madde kullanımı bu tanım içinde yer almaz. Yani bu durumlarda sigorta ödeme yapma zorunluluğu yoktur.

Hastalıktan Ötürü Kalıcı Tam Sakatlık Tazminatı

Burada asıl konu teminat öncesinde bu hastalığın kişide olmaması konusu önemli bir etkendir. Bu sakatlık teminat tarihinden sonra 180 gün çalışma gücünü kaybeden hiçbir şekilde bir işte çalışmayan ve sonrasında çalışma umudu da olmayan kişiler için kalıcı sakatlık anlamına gelir. Kişi hastalık sonucu sakat kaldığı tespit edildikten sonra tazminat sürecine geçilir. Teminat ödemeleri için Üniversite ya Eğitim Araştırma hastanelerinden kalıcı sağlık kurulu raporu alınması gerekir. Doğuştan gelen veya poliçe yapılmadan ortaya çıkan hastalıklar teminat kapsamına girmez.

Ferdi Kaza Sigortasından Kimler Yararlanabilir

Ferdi kaza sigortasından yararlanabilmek için 18 ile 69 yaş arasında olmanız gerekmektedir. Poliçe bitiş tarihi 71 yaşını geçmeyecek şekilde de teminat oluşturulmaktadır. Kişi aynı sigortadan farklı kurumlardan da birden çok yaptırabilir.

Emeklim Güvende Ferdi Kaza Sigortası Ve Tazminatı

Kişi iradesi dışında gerçekleşen olaylara kaza denir. Kaza sonrası kişi vefat ederse ferdi kaza sigortasından alınacak tazminat mirasçılarına ödenir. Aynı şekilde kalıcı sakatlık durumunda da sigortanın teminat limitleri devreye girer.

Ferdi Kazaya Poliçesine Bağlı Tedavi Tazminatı

Ferdi kaza poliçesi dâhilinde ortaya çıkan kaza sonrası 30 gün içinde sigortalı kişiye tedavi yapılması halinde poliçedeki limitten yararlanılır. Doktor gideri, reçeteli ilaçlar, protezler, fizik tedavi hizmetleri, hastane odası, hemşire ve cerrahi işlemleri poliçe karşılar. Ancak bitkisel ilaçlar ile kozmetik amaçlı ürünler poliçe dâhiline girmez

Ferdi Kaza Poliçesi Kapsamında Kırık ve Yanık Tazminatı

Bu poliçe kapsamında kaza sonrası 180 gün içinde kırık veya yanık sıkıntısı olması durumunda tazminat tutarı doğmaktadır. Yanıklarda sadece 3. derece yanıklar tazminata konu olur. İlgili sigorta poliçesi noktasında ödemeler kusur durumlarına bakılarak yapılır. Mirasçılar burada vefat sonrası kendilerine düşen payları alabilmektedir. Kaza sonrası sigortaya bildirim yapmak için 0507 371 1717 nolu telefona bilgilerinizi ileterek hukuki desteğimizle dosyanızı kısa zamanda sonuçlandırmanıza destek olmaktayız.

Ferdi Kazaya İlişkin Kemik Kırıkları ve Yanık Sonrası Ödemeler

Ferdi kaza poliçesi kapsamında tedavi masrafları için kemik kırıkları ve yanıklar olması durumunda bu poliçe kapsamında tedavi masrafları ve tazminat alınabilmektedir. Eğer ferdi kaza poliçeniz var ve kaza geçirmişseniz hangi durumlarda tedavi tazminatı alabileceğinizi adli muayene formunda yer alan şu durumlara göre tedavi masrafı dediğimiz tazminat alabilmek mümkündür.

 • Kemik Kırıkları: Fraktür: açıklaması kemiğin bütünlüğünün bozulmasıdır.
 • Fissür: kırık var ancak kemik bütünlüğünü korumaktadır.
 • Kapalı Kırık: Kemik bozulmuş ancak ciltte sorun olmaması durumu.
 • Açık Kırık: Hem kemik hem cilt bütünlüğü bozulması
 • Parçalı kırık: Kemik bütünlüğünün birden fazla yerden bozulması
 • Patoloji Kırıkları: Kemiğin başka bir hastalıktan ötürü bozulması
 • Çoklu Kırık: birden fazla yerden kırık oluşması
 • Komplike kırık: Kemikle birlikte damar ve sinir yaralanması olması durumu
 • Colles Kırığı: Radius kemiğinin kırıkları
 • Malleol Kırığı: Tibia ve Fibulanın ayak bileği düzeyindeki kırıklarını içerir.
 • Koksiks (Kuyruk Sokumu Kırığı): Omurga sisteminin en alt kısım kırığı
 • Osteoporoz (Kemik Erimesi): Kemiğin homojen olarak minaral kaybına uğraması durumu.

Yanık durumlarında ise şu durumlarda ve şu oranlamalara göre tazminat değerlendirmesi yapılmaktadır.

 • Yanıklar: Yanıklarda cilt bozulması minimum 2. derece olması durumuna yanık diyoruz.

Yanıklarda hesaplamalar şu şekilde yapılır. Dokuzlar kuralına göre yanık tazminatı ödemesi yapılır.

Dokuzlar Kuralı: Yanan vücudun maluliyet hesaplamasında kullanılan sisteme denir. Kafa ve her bir kol vücudun %9 unu ifade eder. Vücudun ön tarafı ile her bacak veya arka tarafı yani sırt ile her bir bacakta %18 ini ifade eder. Oranlama bu şekilde yapılır. Kırıklar veya yanıklarda oranlamalarda şu bilgiler ve şu oranlara bakılarak aktüer hesaplama yapılır. Tek tek kırık ve yanıklarda oranlama şu şekildedir.

 1. Kalça ve Pelvis Kırıkları Tazminat Oranları %12,50 ile %50 arası
 2. Uyluk ve Topuk Kırıkları Tazminat Oranları %12,50 ile %50 arası
 3. Alt Bacak, Kafatası, Kol, Dirsek, Klavikula (Köprücük) Ön Kol Kırıkları Tazminat Oranları %12,50 ile %50 arası
 4. Spinal Kolon (Koksiks hariç ) Kırıkları Tazminat Oranları %12,50 ile %50 arası
 5. Omuz kuşağı, Sternum, Diz Kapağı, El ve Ayak (el ,ayak parmakları , el bileği ve topuk hariç) Tazminat Oranları %18,75 ile %25 arası
 6. Colles (komplike ve diğer kırıklar) Tazminat Oranları %18,75 ile %25 arası
 7. Kaburga Kemikleri, Elmacık Kemiği, Koksiks, Üst Çene, Burun, Ayak ve El Parmakları Tazminat Oranları % 12,25 ile %31,25 arası
 8. Alt Çene Kırıkları Tazminat Oranları %18,75 ile %25 arası
 9. Yanıkları ise vücut düzeyinin %18 ile %27 arası %25 üzerinden değerlendirilir. %27 üzeri ise %50 üzerinden işleme alınır.
 10. Yanıklarda 9 ile 18 arası bölüm %18,75 oranından değerlendirilirken yüzde 4,5 ile 9 arasındaki bölüm ise %9,38 den değerlendirmeye alınır.

İlgili sigortadan alınacak tazminatlar başvuru sonrası ödeme işlemine geçilirse ve talep sahibi burada 2 yıl içinde ödemesini almaz ise zaman aşımı devreye girer. Sigorta bedeline ilişkin istemler ise rizikonun gerçekleştiği tarihten itibaren 6 yıl içinde işlem yapılmaması halinde zamanaşımına uğrar.

Uzun Süreli Yıllık Azalan İşsizlik Teminatlı Hayat Sigortası Poliçesi

Ferdi kaza sigortasında ayrıca işsizlik ile ilgili de teminat kalemleri mevcuttur. Bu poliçe kapsamında bazı örnekler vermek gerekirse ilk olarak istemdışı işsizlik teminatına bakalım.

İstemdışı İşsizlik: Devlet memurları dışında bordrolu çalışan kişilerin işsiz kaldıklarında aldıkları tazminat türüdür. Bu tazminat için

 • Türkiye İş Kuruma bağlı çalışan olma.
 • Aynı iş yerinde 180 gün kesintisiz çalışma süresi olması
 • Poliçe yapıldıktan sonra 90 gün geçmesi ile iş akdinin sonlanması gerekir.
 • İşsiz kaldıktan sonra 1 ay içinde yeni işe başlamamış olmak.
 • İşsizlik ödeneği 2 ay sonra başlar. Kredi borcu var ise şahsın 6 ay düzenli ödemesi yapılır. Aylık tazminat tutarı 3000 TL dolaylarında olmaktadır.

Kritik Hastalıklar teminatı: Burada Kanser, Felç, Bypass, inme, Nakil, İlk Kalp Krizi, Miyokard Enfarktüsü, Böbrek Sorunları gibi hastalıkların oluşması durumunda da ferdi kaza sigortası 90.000 TL gibi bir ödeme yapmaktadır. Bu poliçeden yararlanabilmek için poliçe başlangıcından sonra 90 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Acil Güvence Teminatı: Acil güvence teminatı dediğimiz astım krizi, akut solunum sıkıntıları, trafik kazası, ensefalit, alerji ciddi derecede, zehirlenmeler, felç, iskelet kırıkları, akut kanamalar, menenjit, kalp krizi, ritim bozukluğu, hipertansiyon krizleri, donma, yanıklar, koma hali, elektrik çarpması, soğuk çarpması, yüksekten düşme, uzuv kaybı, ısı çarpmaları, beyin apsesi, boğulma, yüksek ateş 39,5 üzeri durumların ortaya çıkması halinde poliçe limiti dahilinde ödeme yapılır. Acil cerrahi yatış, günü birlik yatış, yoğun bakım teminatları da bu kapsamda yer alır.

Ferdi Kaza Sigortasında En İyi Avukat

Ülkemize ferdi kaza sigortası noktasında eşik atlatan bürolardan biri olan Arıkan Hukuk Bürosu başınıza gelebilecek vefat, kalıcı sakatlık, işsizlik, tedavi giderleri gibi tüm süreçlerde ferdi kaza poliçesinden kaynaklı teminatları ferdi kaza poliçe avukatları ile hızlıca halletmektedir. Aslında genel olarak yaygın ismi ile hayat sigortası avukatı da dediğimiz ekibimizle bu alanda deneyimlerimiz ile sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Poliçe kapsamındaki limitleri son kuruşuna kadar hesaplayarak sigorta firmasından tahsil ediyoruz. Ferdi kaza sigortası ya da diğer bilinen ismi ile hayat sigortasında ekibimiz sizlere ölüm tazminatı hesaplama, sigorta teminat limitleri ile alakalı son bilgiler, ödeme durumları, ferdi kaza poliçesinde sıkıntılı haller, kalp krizi veya farklı hastalıkların ortaya çıkması teminat içinde yer alır mı almaz mı gibi tüm hastalık bilgileri, ferdi kaza sonrası sigortaya bildirim ve bu bildirim sonrası ödeme bilgisi gibi tüm bilgiler tarafımızca sizlerle paylaşılmaktadır. Ferdi kaza sigortası teminat ve tazminat kısmı ile uğraşan ve uzmanlaşan avukat ekibimizin desteği ile kısa zamanda sorunlarınıza çözüm bulurken ödemenizi de hızlıca tahsil ediyorsunuz.

Ofisimizden 24 saat whatsapp 0507 371 1717 nolu telefondan ayrıca sitemizdeki canlı destek hattından ve telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz. Hayat sigortası tazminatı için tek yapmanız gereken ekibimize ulaşmak. Türkiye’nin neresinde olursanız olun ekibimiz ve hayat sigortası tazminatı avukatlarımız hizmetinizde.

Ferdi kaza sigortası teminatı içinde vefat tazminatı, kalıcı sakatlık tazminatı, işsizlik tazminatı ve tedavi giderleri deneyimli hayat sigortası avukatlarımızın desteği ile hızlıca çözümlenmektedir.
www.arikanavukatlik.com
Ferdi Kaza Sigortası Tazminat Avukatı/
4 5
İmge Tercüme
Merhaba
Tahmini Cevap Süresi 8 Dakikadır